Tévhitek a virtuális asszisztenciáról

Tévhitek a virtuális asszisztenciáról
Melyek a leggyakoribb tévhitek a virtuális asszisztenciával kapcsolatban? Összegyűjtöttem a legjellemzőbb kifogásokat.

Melyek a leggyakoribb tévhitek a virtuális asszisztenciával kapcsolatban?

Összegyűjtöttem a legjellemzőbb kifogásokat.

A virtuális asszisztencia egyre népszerűbbé válik a vállalkozók körében, és egyre több vállalkozás dönt amellett, hogy virtuális asszisztens segítségét kéri a hatékonyabb munkavégzés érdekében. Azonban még mindig sokan tartanak attól, hogy ezt a megoldást válasszák, mert még mindig keringenek tévhitek és félreértések ezzel a szolgáltatással kapcsolatban.

Ebben a cikkben összegyűjtöttem a legjellemzőbb tévhiteket, majd bemutatom, hogy valójában mennyire hasznos és hatékony lehet egy jól megválasztott virtuális asszisztens.

 

A virtuális asszisztenciával kapcsolatos leggyakoribb tévhitek

 

Egy virtuális asszisztens mindenhez ért

Tévhit, hogy egy virtuális asszisztens mindent tud. Amolyan mindenes.

Nem kell külön szövegíró, sem SEO szakember, marketing menedzser és hirdetéskezelő, mert majd mindezt megoldja egy virtuális asszisztens.

Tévhit azt gondolni, egy virtuális asszisztens minden területen jártas és minden feladatot el tud végezni. Valójában minden virtuális asszisztensnek teljesen egyedi a szolgáltatási palettája a tapasztalatától, szaktudásától függően, és általában specializálódik bizonyos területekre, azaz mindenkinek megvan a maga szakterülete.

A virtuális asszisztensek bár folyamatosan tanulnak és fejlesztik szakértelmüket, fontos megérteni, hogy nem mindenki tud mindenben jártas lenni. Azonban ez nem jelenti azt, hogy ne lennének képesek gyorsan elsajátítani új ismereteket és alkalmazni azokat a feladatokban, ha valamilyen új ismeretre van szükségük a munkájukhoz.

 

Kontrollvesztéstől és kudarctól való félelem

„Majd én gyorsan megcsinálom, hiszen tovább tart elmagyaráznom a feladatot, mint ha magam végezném el, és különben sem tudom ellenőrizni, hogy mikor és mennyit dolgozik a VA.”

Sok vállalkozó aggódik amiatt, hogy ha virtuális asszisztenssel dolgozik, elveszíti a feladatok felett az ellenőrzést. Nem bíznak benne, hogy más is meg tudja oldani a feladatokat ugyanolyan gondossággal, odafigyeléssel és kellő alapossággal.

Félnek kiengedni a kezükből a kontrollt.

Másrészről vannak, akik a segítségkérést a kudarc beismerésének tartják. Ha nem tudják egyedül elvégezni és megoldani az összes feladatukat, ha nem sikerül az önmaguktól elvárt eredményt teljesíteni, azt kudarcként élik meg és önmagukat hibáztatják.

Pedig sokszor csak ennyi kell: egy külső szem, egy más nézőpont, a feladatok átcsoportosítása vagy más időbeosztás.

A segítségkérés annak a jele, hogy tovább szeretnénk lépni, fejlődni akarunk. Azokra a dolgokra, tevékenységekre akarunk koncentrálni és fókuszálni, amik előre visznek.

Egy vállalkozásnak, ha szintet akar lépni, elengedhetetlen a feladatok kiszervezése, delegálása. A vállalkozás sikeressége is múlhat azon, hogy vajon meri-e elengedni a feladatai egy részét.

Első alkalommal valóban lehet, hogy több idő elmagyarázni a teendőket, de később, amikor a VA már beletanult, nincs rá szükség, és akár rövidebb idő alatt, gyorsabban is végezhet velük.

A határidő egyeztetésével és egyes részfeladatok vagy időszakok végén visszajelzés kérésével megoldható a munka ellenőrzése.

 

Túl drága

Egyesek úgy gondolják, hogy a virtuális asszisztencia túl költséges lehet. Azonban fontos figyelembe venni, hogy a VA-k óradíja tartalmazza mindazokat a költségeket, amelyek egy saját alkalmazottal járnának, tehát nem kell plusz járulékokat, bérleti díjat, irodaszert és egyéb költségeket fizetni, amik egy iroda fenntartásával járnak.

Emellett a virtuális asszisztensekkel való együttműködés lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy több időt és erőforrást fordítsanak a növekedésre, azaz hosszútávon több ügyfelet, nagyobb bevételt érhetnek el, hiszen az adminisztrációs feladatok delegálásával és a hatékonyság növelésével több idő marad a vállalkozás tényleges feladataival foglalkozni, és szintet tudnak lépni a vállalkozásukban.

 

Összefoglalás

A virtuális asszisztencia egy hatékony és költségkímélő megoldást jelenthet számos vállalkozás számára, de sokakban még mindig élnek tévhitek ezzel kapcsolatban. Fontos megérteni, hogy egy virtuális asszisztens nem ért minden területhez és nem helyettesíthet mindenkit, de a megfelelő kiválasztással és együttműködéssel jelentős segítséget tud nyújtani a vállalkozás fejlődésében és növekedésében. A megoldás a megfelelő kommunikáció és ellenőrzés megléte, valamint az, hogy tisztában legyünk a virtuális asszisztencia által nyújtott lehetőségekkel és korlátokkal.

Kapcsolódó tartalom

Lennének még kérdéseid?

Szeretnél többet megtudni a munkámról?

Keress meg és beszéljünk, hogyan támogathatom a vállalkozásod!

Scroll to Top